ATRAKCJE

PUCK

SZKÓŁKA WINDSURFINGU

W trakcie sezonu letniego w Pucku można zapisywać się do szkółki windsurfingu, gdzie doświadczeni instruktorzy nauczą was od podstaw wszystkich elementów tego ekstremalnego sportu.

SZKÓŁKA KITESURFINGU

Wody Zatoki Puckiej to idealne miejsce do uprawiania kitesurfingu. Pływanie na desce z latawcem, który przy powiewach wiatru unosi ludzi wysoko nad wodę to na pewno ekstremalne przeżycie. Jeśli nie boicie się wyzwań i lubicie sport, to skorzystanie z usług szkółki kitesurfingu może okazać się świetnym sposobem aktywnego spędzania czasu.

ZABYTKOWY KOŚCIÓŁ

Został wybudowany na przełomie XII i XIII wieku i od tego czasu dumnie góruje nad panoramą miasta. Jest to jedna z najważniejszych wizytówek i charakterystycznych miejsc w Pucku.

RYNEK

Odnowiony kilka lat temu rynek pucki to miejsce, które jest obowiązkowym punktem w planie zwiedzania miasta. Znajduje się na nim zabytkowy budynek ratusza i stare kamienice, które tworzą piękny obraz architektury rynku. Atrakcją dla dzieci z pewnością będzie fontanna, w której można się ochłodzić podczas upalnych dni.

MOLO

Prowadzące w głąb Zatoki molo w Pucku jest idealnym miejscem do spacerów i podziwiania krajobrazu całego półwyspu. Na końcu mola znajduje się restauracja w kształcie róży wiatrów oraz punkt widokowy.

PORT RYBACKI I JACHTOWY

W Pucku znajdują się dwa porty. Port rybacki to urokliwe i ciche miejsce, w którym można odpocząć i zjeść dobry posiłek. Port jachtowy to miejsce z nowoczesną infrastrukturą, chętnie odwiedzane przez amatorów i zawodowców sportów wodnych z całego świata.

BELONADA

To coroczne zawody w łowieniu charakterystycznej ryby, zamieszkującej wody Zatoki puckiej – belony. Belonada skupia amatorów wędkarstwa, którzy chętnie wyruszają w głąb Zatoki w poszukiwaniu największego okazu tej ryby.

PARK LINOWY

Park powstał w 2017 roku i jest świetną okazją do przebycia trudnego toru przeszkód wysoko nad ziemią. To zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dla osób z lękiem wysokości radzimy podziwiać zmagania na linach z poziomu ziemi.

KONCERTY

Jak co roku w Pucku na zielonej plaży, goszczą gwiazdy muzyki, które przyciągają rzesze fanów. W roku 2017 będzie można zobaczyć między innymi zespoły Enej, Cleo i Lady Pank.

REJSY

Będąc w Pucku można wyruszyć w rejs wycieczkowy po Zatoce Puckiej. Od poniedziałku do soboty można popłynąć na trasie Puck – Jastarnia -Puck, w niedzielę Puck – Hel – Puck.

ZATOKA PUCKA

Wody Zatoki to nie tylko idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, kąpieli i podziwiania widoków. To także miejsce bogate w różnego gatunku ryby, które są gratką dla wędkarzy i rybaków.

OKOLICE

PÓŁWYSEP HELSKI

Jedna z wizytówek naszego kraju. Mierząca około 35km wąska mierzeja oddziela morze od zatoki. Spacerując wzdłuż półwyspu gołym okiem widać wodę po obu jego stronach. Cały półwysep to miejsce nastawione głównie na turystykę i rekreacje.

OSADA ŁOWCÓW FOK RZUCEWO

To historyczne miejsce, które w dalekiej przeszłości dawało schronienie osiedlającym się w tym rejonie łowcom fok. W osadzie można obejrzeć wystawy, podziwiać różne obiekty archeologiczne oraz ruszyć szlakiem łowców fok, na którym znajdują się zrekonstruowane obiekty z epoki kamienia.

GROTY MECHOWSKIE

Znajdują się na skraju wsi Mechowo, położonej w Puszczy Darżlubskiej. To cenny pomnik przyrody, który jest chętnie odwiedzany przez turystów. Zwiedzanie grot, to atrakcja szczególnie dla dzieci, które mogą wejść w głąb jaskini i przejść kilkumetrowy tunel.

OCEAN PARK WŁADYSŁAWOWO

Jedyny w Polsce park, w którym można obejrzeć repliki zwierząt morskich w skali 1:1, poczynając od ogromnego Płetwala Błękitnego, po najmniejszych mieszkańców mórz i oceanów.

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa Swarzewo – Krokowa o długości ponad 17 km to idealne miejsce dla amatorów wycieczek rowerowych. Można na niej podziwiać piękne widoki. Ścieżka prowadzi przez pola i kilka mniejszych miejscowości.

LATARNIA MORSKA W ROZEWIU

Położona najbliżej Pucka latarnia morska z punktem widokowym. Na jej szczycie doskonale widać panoramę morską oraz Półwysep.

STRUSIA FARMA, KNIEWO

To gratka szczególnie dla dzieci. Na strusiej farmie można obejrzeć prawdziwe strusie, a nawet kupić ich jaja.

ALEJA GWIAZD SPORTU, WŁADYSŁAWOWO

Znana w całej Polsce aleja, wyłożona mosiężnymi gwiazdami, które upamiętniają największe gwiazdy polskiego sportu. Jest bardzo chętnie odwiedzana i fotografowana przez turystów.

MUZEUM OBRONY WYBRZEŻA, HEL

Muzeum, w który można poznać historię związaną z obroną wybrzeża oraz bohaterów tego wydarzenia. Muzeum nie posiada przewodnika. Wszystkie ważniejsze wystawy są zradiofonizowane i opisane.

ZAMEK JAN III SOBIESKI, RZUCEWO

To piękny, XIX wieczny pałac nad brzegiem morza, w którym można zobaczyć szereg eksponatów, podziwiać architekturę, zjeść obiad w restauracji, a nawet wynająć apartamenty.

FOKARIUM, HEL

To miejsce dla całej rodziny, w którym można oglądać życie codzienne fok. Główną atrakcją jest karmienie fok oraz sztuczki, które wykonują te zwierzęta.

KLIF, JASTRZĘBIA GÓRA

Jest to najwyższy, mierzący 33 metry klif na polskim wybrzeżu. Klif jest pięknym punktem widokowym z szeroką panoramą na okolice. Pod nim znajduje się niebieski szlak turystyczny. Atrakcyjny dla turystów jest również położony nieopodal wąwóz Lisi Jar.

OSADA SŁOWIAŃSKA, SŁAWUTOWO

Miejsce, w którym można przenieść się w czasie do IX-X wieku. Jest to rekonstrukcja średniowiecznej osady, gdzie można na żywo zobaczyć życie codzienne ludzi oraz rzemiosło z tego okresu. Całość pełni funkcję edukacyjną, kulturową i turystyczną.

PAŁAC W KROKOWEJ

Zabytkowy zamek (była siedziba rodziny von Krockov) otoczony fosą, z pięknym parkiem. W środku można poznać historię tego miejsca, wynająć pokój, a także zjeść posiłek w restauracji lub na dziedzińcu. Obok zamku znajduje się małe muzeum, które również warto odwiedzić.

LABIRYNT W POLU KUKURYDZY, SWARZEWO

Świetna zabawa dla całej rodziny. 2,5 hektarowe pole kukurydzy, z wąskimi, korytarzami o wysokości 3m i łącznej długości 3,5km, tworzy niezwykły labirynt, w którym łatwo się zgubić. Zabawa polega na dotarciu do środka labiryntu i odnajdywaniu ukrytych w polu zwierząt.

AQUAPARK, REDA

Nowa inwestycja, która powstała w mieście Reda jest bardzo chętnie odwiedzana przez mieszkańców i turystów. Kompleks posiada mnóstwo zjeżdżalni, basenów i atrakcji, takich jak żywe rekiny, które można oglądać znajdując się w szklanym tunelu z wodą.

JARMARK DOMINIKAŃSKI

To impreza kulturalna, która odbywa się co roku w Gdańsku. Można na nim kupić pamiątki, wziąć udział w różnego rodzaju atrakcjach, takich jak koncerty imprezy muzyczne, pokaz fajerwerków, biegu św. Dominika i innych.